T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
ADIYAMAN / TUT - Halk Eğitim Merkezi

Haberler

Kas

İŞ-KUR kapsamında Kaşlıca Köyünde açılan yöresel kilim dokuma kursu ve Akçatepe köyünde açılan Ahşap kakmacısı kursu, aynı zamanda SODES ile KINALI ELLER HAYATA ATILIYOR PROJESİ kapsamında Kaşlıca Köyünde açılan Ahşap oymacısı kurslarının denetimi Kurum Müdürümüz Sayın Mehmet Mustafa UYAR tarafından gerçekleştirildi. Kursa görevli usta öğerticilerden bilgi alınıp kursiyerlerin sorunları dinledi.

Kas

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ahmet ALAGÖZ kurumumuzu ziyaret ettiler.Sayın müdürümüz sergi salonu ve spor salonumuzu gezdikten sonra Tut Merkezde bulunan Ahşap kakmacılığı kursumuzda incelemelerde bulunup, kursiyerlerin sorunlarını dinlediler. Daha sonra Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Mehmet Mustafa UYAR´dan yapılan çalışmalar ve açılan kurslar hakkında bilgiler alıp, kurumumuzdan ayrıldılar.

Kas

Tut Halk Eğitimi Merkezi olarak İstanbul Yenikapı´da düzenlenen Adıyaman Tanıtım Günlerine katılıp ürünlerimizin ve ilçemizin tanıtımını gerçekleştirdik. Ürünlerimize Adıyamanlı hemşehrilerimiz yoğun ilgi gösterdi.

Şbt

 

Tut Halk Eğitim Merkezi olarak Adıyaman Ak Parti  İl Başkanı Sn Hacı Abdurrahman DİMEZ´ i misafir ettik. Halk Eğitim Merkezimiz bünyasindeki kursları gezen Sn Hacı Abdurrahman DİMEZ beyeTut Ulu Camii ve Çınar temalı Rölyef tablo hediye edilmiştir.  

Kas

Tut Ziraat Oadası Pekmez İmalathanesi ve 15 Temmuz Şehitler Parkının  açılışını yapmak için Adıyaman Valisi Sn. Abdullah ERİN, Adıyaman Üniversitesi Rektörü Sn. Prof. Dr. Mustafa TALHA ve GAP İdaresi Başkanı Sn. Sadrettin KARAHOCAGİL Tut İlçemizi ziyaret etmişlerdir. Açılış törenin ardından Sn valimiz Tut Halk Eğitim Merkezini Ziyaret Etmiş ve kendilerine Halk eğitim merkezi olarak Tut manzaralı rölyef tablo kaymakamımız Sn Mehmet Aksu tarafından taktim edilmiş, ardından misafirlerimiz Halk eğitim merkezimizin sergi salonunu gezmişlerdir.  

Kas

Bu yıl ikincisi düzenlenen Adıyaman İnşaat ve Yapı Fuarında Tut Halk Eğitim Merkezi olarak ürettiğimiz ürünlerin sergilendiği standımızla yer aldık. Açılışını  Gümrük ve Ticeret Bakanı Sn. Bülent TÜFENKÇİ´nin yaptığı fuarda Tut Halk Eğitim adına Tut Kaymakamı Sn. Mehmet AKSU Adıyaman milletvekili Sn. İbrahim Halil FIRAT´a hediye taktimlerinde bulunmuştur. 

Ekm

İşKur ve Tut Halk Eğitim Merkezinin ortaklaşa yürüttüğü Ahşap Hediyelik Eşya Yapımcısı kursu için 15 Asıl 5 Yedek kursiyer kura çekilişi sonucunda belirlenmiştir. Kura çekilişine Adıyaman İşKur yetkilileri, Tut Halk Eğitim Merkezi Müdürü ve kursiyerlerin katılımıyla gerçekleşmiştir. Çekilliş sonucu Ahşap Hediyelik Eşya Yapımcısı kursuna kayıt yaptırmaya hak kazananlar DUYURULAR kısmında isim listesi yayınlanmıştır. 

Ekm

Desekleme ve Yetiştirme Kursunun ders programına Duyurular kısmından ulaşabilirsiniz. 

Ekm

Tut Halk Eğitim bünyesinde 05.10.2016 tarihli açılan bilgisayar kursumuzun ders saatleri belirlenmiştir. Kursumuza yazılan kursiyerlerimizin Tut Halk Eğitim merkezine gelerek ders saatlerini öğrenmeleri rica olunur.